تماس با ما

شاندونگ Huaxia گروه شرکت, با مسئولیت محدود

آدرس کارخانه: استان شاندونگ ویهای جاده Huaxia

Tel:0086-0631-5991999

فکس: 0086-0631-5999076

تلفن همراه: 13573745628

کد پستی: 264205

مدیر: Frankchao

ایمیل:whdaisuo@hotmail.com

ساختار سیستم تبدیل فرکانس بالا بردن

- Jun 30, 2017 -

سیستم کنترل فرکانس حامل عمدتا توسط اینورتر، کنترل سکته مغزی، کنترل عملکرد، ترمز مصرف انرژی و ترمز ترمز و سایر اجزاء. کنترل سکته مغزی عمدتا بر روی حامل و کاهش دستگاه کشش انجام می شود. کنترل سکته مغزی به طور عمده بر روی کنترل دقیق سکته مغزی به حامل، توقف و ترمز کردن آسانسور انجام می شود. کنترل عملیات عمدتا Hoist، Start، ترمز اضطراری و دیگر کنترل عملیاتی را تکمیل می کند. ترمز مصرف سوخت و ترمز ترمز برای دستیابی به کنترل آسانسور اصلی.

کنترل ضربه با توجه به موقعیت بالابر (محدوده سکته مغزی) بالابر کنترل می شود. کنترل کننده سکته مغزی موقعیت سکته را به یک سیگنال سوئیچینگ تبدیل می کند و کنترل فرکانس متغیر چند سرعته، کنترل پارکینگ و کنترل ترمز را از طریق ترمینال کنترل اینورتر انجام می دهد. کنترل سکته می تواند راه خوبی برای جلوگیری از بالا بردن رول، بیش از تخلیه، رانندگی و رانندگی و سایر حوادث، به ویژه برای گوشه و چنگال در شفت ویژه محور.

کنترل عملیات عمدتا کنترل شروع ترمز، سقوط و ترمز ترمز اضطراری را انجام می دهد. عملیات "بلند کردن" کنترل اینورتر را به طور معمول اجرا می کند و فرآیند بلند کردن توسط کنترل ضربه کشیدن کنترل کننده سکته کنترل می شود؛ عملیات "رها کردن" کنترل فرکانس تبدیل فرایند ترمز معکوس توسط سیکل نزولی کنترل کننده سفر کنترل می شود. عملیات "ترمز اضطراری" این توقف را متوقف می کند و ترمز ترمز را در زمان نادیده گرفتن کنترل می کند.

حامل یکی از تجهیزات اصلی معدن زغال سنگ است، سیستم ترمز به طور مستقیم مربوط به اینکه آیا عملیات ایمن از آسانسور. اما سیستم ترمز داخلی فعلی در سیستم ترمز از اندازه گیری و اندازه گیری زمان سفر خالی هنوز به سطح استاندارد سازی و اندازه گیری، نگهداری سیستم ترمز به طور منظم رسیده است، بنابراین دو مشکل وجود دارد:

A. معمولا نمی تواند تعیین کند که آیا حالت کار طبیعی ترمز، گشتاور ترمز و زمان سفر خالی در شرایط مشخص شده است، بنابراین ترمز ناخواسته با کار پنهان می شود؛

B. بازرسی بصری موجود و سیستم نگهداری روزمره می تواند تنها تشخیص و تعمیر آسیب های خارجی را به قطعات آن و آسیب داخلی و خستگی ناشی از قطعات مانند دیسک بهار ترمز شی را نمی توان در زمان ساخته شده تشخیص و تعمیر حوادث ناشی از حادثه در این کشور رخ داده است. بنابراین، لازم است که وضعیت کار سیستم آسانسور در خط و تشخیص خطا را برای اطمینان از عملکرد ایمن بالابرنده نظارت کنید.


اخبار مرتبط

محصولات مرتبط