تماس با ما

شاندونگ Huaxia گروه شرکت, با مسئولیت محدود

آدرس کارخانه: استان شاندونگ ویهای جاده Huaxia

Tel:0086-0631-5991999

فکس: 0086-0631-5999076

تلفن همراه: 13573745628

کد پستی: 264205

مدیر: Frankchao

ایمیل:whdaisuo@hotmail.com

اقتصاد جهانی جاری در یک دوره جهانی شدن است

- Mar 23, 2018 -


انجمن جهانی اقتصاد چین (2017) انجمن تجارت بین المللی و سمپوزیوم "تغییرات جهانی شدن: شرایط جدید، چالش های جدید و اقدامات جدید در تجارت بین المللی"

چینی علوم اجتماعی چین امروز (گزارشگر چا جیانگوئو، لی یو، دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد) 24-24 سپتامبر، انجمن جهانی اقتصاد چین (2017)، انجمن تجارت بین الملل و "تغییرات جهانی شدن: موقعیت و چالش های جدید در تجارت بین المللی" " سمینار آموزشی مخالفان جدید در شانگهای برگزار شد. این کنفرانس توسط انجمن اقتصاد جهانی چین و دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد شانگهای برگزار شد. پلت فرم خدمات دانش از کمیته آموزش شهری شانگهای، موسسه مطالعات استراتژیک مرکز تجارت بین المللی، کمیته تجارت بین المللی انجمن اقتصاد جهانی شانگهای و موسسه بین المللی تجارت شانگهای این کنفرانس را به طور مشترک برگزار کردند.

یین یئو، دبیر حزب از دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد شانگهای و معاون رئیس انجمن جهانی اقتصاد چین، رووان جی داانگ، به ترتیب سخنرانی افتتاحیه را ارائه کردند. زو یونگلین، معاون رئیس دانشگاه شانگهای تجارت بین الملل و اقتصاد، در مراسم افتتاحیه برگزار شد. نزدیک به 200 کارشناس و محقق از بیش از 50 کالج و دانشگاه در کشور در این کنفرانس شرکت کردند.

اقتصاد جهانی جاری در دوره جهانی شدن اقتصادی است

از ابتدای سال جاری، اقتصاد چین نسبتا پایدار باقی مانده است و در ابتدا نشانگر رشد نسبتا قوی است. تاثیرات سیاست های کلان اقتصادی و اصلاحات ساختاری در بخش عرضه به طور فزاینده ای برجسته شده است و سهم آنها در رشد اقتصادی جهان همچنان افزایش یافته است. از سال گذشته، ژی جینپینگ، وزیر امور خارجه، بارها اعلام آمادگی و اعتماد به نفس چین در حمایت از تجارت آزاد، مشارکت در ترویج و رهبری جهانی شدن در نشست GH20 Hangzhou، انجمن داووس، نشست یک تسمه یک جاده و نشست سران کشورهای منطقه بریتانیا، تایید کرد. استراتژی توسعه کشورهای بزرگ تعیین شده است.

دبیر حزب یانگ یو، دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد شانگهای

یین یئو گفت که اقتصاد جهانی در حال حاضر در یک دوره بهبود ناپایدار است و جهانی شدن اقتصادی با بلوک "جهانی شدن" معکوس مواجه شده است و تحول چشم انداز اقتصادی و تجاری بین المللی پیچیده است. در عین حال، اثربخشی سیاست های کلان اقتصادی چین و اصلاحات ساختاری در بخش عرضه به طور فزاینده ای برجسته شده است و سهم آن در رشد اقتصادی جهان بیش از 20 درصد باقی مانده است، که منعکس کننده مسئولیت و مسئولیت های کشورهای بزرگ است.

معاون رئیس انجمن جهانی اقتصاد چین و معاون رئیس دانشگاه نانکی

جیا جیدونگ گفت که اقتصاد جهانی جاری در یک دوره سازگاری از جهانی شدن اقتصادی است. مردم امیدوارند که انقلاب صنعتی جدید انگیزه جدیدی به امید به دست آورد که نظم اقتصادی جهانی برای تغییرات جدید سازگاری جدیدی داشته باشد. توانایی همکاری با یکدیگر باعث می شود که جهانی سازی اقتصادی حفظ و مدیریت شود. از دیدگاه چین امید است که با ترویج جهانی سازی و حمایت از ابتکار «One Belt and One Road» ابتکار عمل را برای تحقق جهانی شدن تجارت و سرمایه گذاری انجام دهد و با نگرش باز، جهان را به سوی توسعه جدید هدایت کند. در عین حال، جهان نیز با عدم اطمینان در بهبود اقتصادی و محیط سیاست مواجه است. جهانی شدن معکوس به یک نگرانی و یک واقعیت تبدیل شده است. در زمینه تغییرات و تحولات بزرگ در عدم قطعیت، محققان نیاز به مطالعه دقیق موقعیت های جدید و چالش های جدید دارند و استراتژی های جدیدی را ارائه می دهند. این مسئولیت و مسئولیت جامعه دانشگاهی معاصر است.

ساخت "یک تسمه و یک جاده" یک اکتشاف عملی در دوره تنظیمات جهانی است

این کنفرانس شامل سخنرانی سخنرانی، دو انجمن تخصصی و چهار کنفرانس موضوعی بود که دربرگیرنده ضد جهانی شدن، شرایط اقتصادی و تجاری بین المللی و استراتژی قدرت های بزرگ، تجارت چین و آمریکا، روند سیاست حمایت از تجارت ایالات متحده و نفوذ و ابتکار "One Belt، One Road". همکاری اقتصادی و تجاری میان کشورهای BRICS و اقتصادهای در حال ظهور، افزایش هزینه های عوامل و روند متوسط و بلند مدت تجارت خارجی چین و اصلاحات ساختاری در بخش اقتصادی در بخش بازرگانی و بازرگانی، مجموعه ای از مسائل مهم .

مشاور جهانی اقتصاد چین، وانگ لولین

دبیر انجمن جهانی اقتصاد چین شاو Binhong

در سخنرانی اصلی، وانگ لولین، مشاور انجمن اقتصاد جهانی چین، روان جیدونگ، معاون رئیس دانشگاه نانکی، لین گویون، معاون رئیس دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد، ژانگ یووون، پژوهشگر آکادمی شانگهای علوم اجتماعی و ژوآن زونگمینگ، استاد اقتصاد دانشکده، دانشگاه شیمان، موسسه مطالعات استراتژیک، مرکز تجارت بین المللی، یو ویوکون، مدیر اجرایی کار و تجارت بین المللی شانگهای، به طور متوالی صحبت کرد. شائو بیانگونگ، دبیر کل انجمن جهانی اقتصاد چین، و تانگ هیئیان، رئیس موسسه حسابداری و سرمایه گذاری شانگهای لیکسین، به طور مرتب در جلسه حضور داشتند.

وانگ لولین بررسی شرایط خاص و تاریخی شکل گیری پلت فرم همکاری BRICS را بررسی کرد و دیدگاه های منحصر به فرد خود را در خصوص شرایط و محدودیت های بالقوه پلت فرم همکاری BRICS، و همچنین ویژگی های مربوط به کشورهای BRICS و چشم انداز برای همکاری و توسعه متقابل. روان جیادونگ، هنگام تفکیک "کمربند و جاده" از منظر اقتصاد ژئوپولتیک، اشاره کرد که "یک تسمه و یک جاده" از ادغام منطقه ای متفاوت است. ابتکار "کمربند و جاده" چین، یک نظریه جهانی سازی جهانی است که از نظریه اقتصادی جغرافیایی سیاسی فراتر رفته و فراتر از آن است. تئوری که کشورهای بزرگ تحت سلطه، منافع ملی و دستیابی به رشد اقتصادی جهانی هستند، یک مطالعه نظری و آزمایش عملی چین در دوره تنظیم و انتقال جهانی شدن است.

ژانگ یووون، پژوهشگر علوم اجتماعی در شانگهای

لین Guijun سخنان در مورد انتخاب چین در تغییرات نظم جهانی سخنرانی کرد. او تغییرات نظم جهانی را بر مبنای معاهده صلح غرب بایرن بررسی کرد و موضع چین در نظم بین المللی را مورد بحث قرار داد. ژانگ یوون مبنای ادغام تجارت و سرمایه گذاری را از دیدگاه های نظری و تجربی تفسیر می کند و پیشنهاد می کند که سرمایه گذاری در حال تغییر تجارت، تجارت جایگزین یا حتی عبور از تجارت است و این به تفکر جدید در نظریه های تجاری سنتی کلاسیک منجر شده است. ادغام، ادغام و نوآوری نظرات خود را مطرح می کنند.

زوانگ زونگمین، استاد، دانشکده اقتصاد، دانشگاه شیمان

یو Weiqun، مدیر اجرایی، موسسه تحقیقات استراتژیک، مرکز تجارت بین المللی، دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد شانگهای

ژوانگ زونگمگ براساس دیدارهای خود در ویتنام و هند، فرصت های و چالش هایی را که شرکت های چینی در جریان "One Belt and One Road" با آن مواجه بودند، بررسی کردند و بر اساس این اقدامات پیشنهادی پیشنهاد شده برای شرکت های چینی "بیرون رفتن" . یو Qiqun سخنرانی سخنرانی در دیپلماسی اقتصادی در چارچوب زنجیره ارزش جهانی را ارائه، اظهار نظر اقتصادی عمومی دبیر کل Xi Jinping، ارائه ایده های خود را در مورد حالت کلی و مسیر اصلی دیپلماسی اقتصادی چین، اکتشاف نظری از چین دیپلماسی اقتصادی و وظایف اساسی. بینش این

Page 2 (از 3 صفحه) خبرنگار اقتصاد روزانه نیویورک تایمز گزارش داد: انجمن اقتصاد جهانی گزارش "رقابت جهانی" 2017-2018 را منتشر کرد که نشان می دهد طی 10 سال بحران مالی بین المللی، بهره وری کندتر رشد اقتصاد جهانی ادامه می دهد. ما شاهد اقدامات اصلاحی نیستیم که کشورها قادر به بهبود رقابت آنها بوده اند. چشم انداز بهبود اقتصادی خوشبین نیست.

این گزارش سالانه یک مرجع مهم برای اندازه گیری درجه ای است که اقتصاد کشورهای جهان باعث رشد بهره وری و رونق اقتصادی می شود. گزارش سال جاری شاخص 137 اقتصاد جهان را در بر می گیرد. سوئیس در 9 سال متوالی اقتصاد رقابتی ترین در جهان بوده است و پس از آن ایالات متحده و سنگاپور است. هلند، آلمان، هنگ کنگ، سوئد، انگلستان، ژاپن و فنلاند رتبه چهارم تا دهم را در فهرست دارد. چین رتبه یازدهم را بالاتر از سال گذشته، رتبه یازدهم در جهان را به خود اختصاص داده است.

این گزارش رقابت هر یک از اقتصاد را از 12 شاخص در سه سطح شرایط اساسی، اثربخشی و بلوغ نوآوری مورد سنجش قرار می دهد. شاخص های برجسته عملکرد چین عبارتند از: اندازه بازار، محیط اقتصاد کلان و نوآوری. شاخص های پیشرفت بیشتر شامل آمادگی فنی، بازده بازار کالاها و آموزش عالی و آموزش است.

به گفته Aide Wei، نماینده ارشد منطقه بزرگ چین در مجمع جهانی اقتصاد، شور و شوق و اقدام چین در توسعه فن آوری و آموزش پرسنل برای همه واضح است. در عین حال، پیشرفت در بهره وری از بازار کالا همچنین نشان دهنده دستاوردهای دولت در اجرای اصلاحات عملکردی، تحریک پویایی بازار و ترویج کارآفرینی است. با توجه به عملکرد شاخص رقابت فعلی، اگر ما می خواهیم به افزایش بهره وری نیروی کار و پیشبرد بیشتر در رتبه بندی رقابت جهانی، چین هنوز هم نیاز به بهبود سطح فنی خود را دارد، ساختار زیرساخت را تقویت می کند و در ارتقاء نوآوری و توسعه ادامه می یابد.

این گزارش بر اساس داده های 10 ساله سه نقطه تمرکز دارد: اول، خطر آسیب رساندن به نظام مالی همچنان ادامه دارد. شاخص «میزان استحکام» موسسات مالی بین المللی هنوز به طور کامل از تاثیر بحران مالی بین المللی بهبود نیافته است. سیستم مالی برخی از اقتصادها حتی بدتر شده است. با توجه به اینکه سیستم مالی نقش مهمی در ارتقاء سرمایه در معرض خطر در چهارمین انقلاب صنعتی ایفا می کند، این کشور باید توسط تمام کشورها مورد ارزیابی قرار گیرد.

دومین نقش افزایش سرمایه انسانی در رقابت اقتصادی است. در روند اتوماسیون دستگاه، به تدریج جایگزین نیروی انسانی، حفظ انعطاف پذیری در بازار کار و حفاظت از حقوق و منافع کارگران موجب افزایش استحکام و ثبات توسعه اقتصادی خواهد شد.

سوم، انگیزه برای تحول نتایج نوآوری فاقد آن است. در حال حاضر تعداد زیادی از سرمایه گذاری های نوین جهانی وجود دارد، اما افزایش قابل توجهی در بهره وری انتظار نمی رود. دلیل این است که بین توسعه فن آوری و ارتقاء ناسازگار است.

کلاوس شواب، رئیس موسسه و مدیر اجرایی مجمع جهانی اقتصاد، اظهار داشت: "توانایی نوآوری تاثیر قابل ملاحظه ای بر رقابت جهانی کشور دارد. استعداد نقش کلیدی ایفا می کند. ما وارد" سرمایه داری سرمایه داری "می شویم. برندگان رقابت جهانی نه تنها نیاز به یک سیستم سالم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند، بلکه آماده سازی مناسب برای چهارمین انقلاب صنعتی "هستند.

صفحه 3 از 3

خبرگزاری رویترز در 28 سپتامبر گزارش داد رسانه های خارجی گفتند که انجمن اقتصاد جهانی بر اساس ژنو اعلام کرد که در سال جاری نهمین سال متوالی، اقتصاد رقابتی در جهان به اقتصاد سوئیس اختصاص داده شده است.

براساس گزارش رویترز ژنو در تاریخ 27 سپتامبر، رتبه بندی سوئیس در سال 2008 هنگامی که از سوی ایالات متحده پیشی گرفته بود و در رتبه دوم قرار داشت، در سال 2008 کاهش یافت. از آن زمان به بعد، اقتصاد سوئیس به طور مرتب لیستی را در رتبه بندی سالانه مجمع جهانی اقتصادی قرار داده است.

تری جیگر، اقتصاددان در مجمع اقتصادی جهانی، گفت که سوئیس یک حلقه محرمانه از زیرساخت ها، موسسات و آموزش و پرورش دارد، اما موفقیت کشور در قلب ایجاد و استفاده از استعداد است.

او گفت: "این در واقع راز سوئیس است - این توانایی نوآورانه - با پشتیبانی از مجموعه ای از عوامل مطلوب".

با این حال، نزدیک به ده سال پس از برنده شدن در نخست وزیری، سوئیس با خطر افتخار و پوپولیسم مواجه است. او گفت که به دلیل بسته شدن استعدادهای خارجی در یک رفراندوم در زمینه ایجاد قوانین سوئیس، جمعیت پیرامون کشور ممکن است این معجزه نوآوری را تضعیف کند.

رتبه بندی مجمع جهانی اقتصاد بر مبنای عوامل متعددی است که رقابت و نظریات رهبران کسب و کار را هدایت می کند. این انجمن اقتصادی سالانه داووس در ماه ژانویه توسط سازمان سازماندهی شده است.

کلاوس شواب، بنیانگذار و رئیس مجمع اقتصادی جهانی، گفت: "رقابت جهانی توسط توانایی کشور برای نوآوری به میزان بیشتر تعیین می شود."

از جمله سوئیس، ده نفر هنوز همانند سال گذشته هستند، اما رتبه بندی تغییر کرده است. ایالات متحده از سنگاپور سرازیر شد و رتبه دوم را به خود اختصاص داد. هنگ کنگ سه جایگاه را به خود اختصاص داد و ششمین رتبه را کسب کرد و در رده نهم ژاپن قرار داشت.

انگلستان یک مکان را کاهش داد و هشتمین رتبه را به خود اختصاص داد. براساس گزارش انجمن جهانی اقتصاد، بریتانیا به دلیل مذاکرات Brexit با اتحادیه اروپا از کاهش شدید در رتبه بندی رنج می برد، اما انتظار می رود چنین وضعیتی اتفاق بیفتد.

چین یک جایگاه را به خود اختصاص داد، رتبه 27، بسیار بالاتر از روسیه رتبه 38 و هند 40.

در پایین رتبه یمن، کشوری است که بیشتر به دلیل جنگ داخلی، سقوط اقتصادی، وبا و شرایط گرسنگی آسیب دیده است.

بر اساس گزارشی در وب سایت روزنامه صبحگاهی هنگ کنگ جنوب چین در تاریخ 27 سپتامبر، گزارش مجمع جهانی اقتصادی بیان کرد که چین در تقریبا تمام عوامل پیشرفت کرده است. علاوه بر این، سرزمین اصلی چین نیز به دلیل "افزایش محبوبیت اطلاعات و ارتباطات" و فن آوری های جدید که از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی به وجود آمده، از لحاظ تکنولوژیکی آماده شده است.


دانش صنعت مربوطه

محصولات مرتبط