تماس با ما

شاندونگ Huaxia گروه شرکت, با مسئولیت محدود

آدرس کارخانه: استان شاندونگ ویهای جاده Huaxia

Tel:0086-0631-5991999

فکس: 0086-0631-5999076

تلفن همراه: 13573745628

کد پستی: 264205

مدیر: Frankchao

ایمیل:whdaisuo@hotmail.com

مبارزه برای سرعت بخشیدن به ایجاد مزایای جدید در رقابت بین المللی تولید

- Jul 31, 2018 -

آیا امکان دستیابی به پیشرفت صنعتی و ساختن صنعت تولیدی با مقیاس مشخص و رقابت بین المللی، هسته رشد اقتصادی پایدار و شرایط اساسی برای تضمین انتقال صاف از رشد اقتصادی است. در سال های اخیر، ارتقاء صنعتی چین به طور پیوسته پیشرفت کرده است. ما باید تلاش کنیم تا دوره توسعه جهانی تولید و فرصت های تغییر را درک کنیم، با تمرکز بر بهینه سازی محیط کسب و کار و محیط بازار، حفظ الگوی باز جهانی، ارتقاء مداوم صنعت صنعت چین و تلاش برای ایجاد مزیت های جدید در رقابت بین المللی.

در سال های اخیر، توسعه واقعی اقتصادی چین با چالش های بسیاری مواجه است مانند افزایش ظرفیت های شدید، افزایش هزینه های تولید، محدودیت منابع و محدودیت های زیست محیطی، و جلوگیری از معرفی فناوری. آیا ارتقاء صنعتی می تواند به راحتی اجرا شود و صنعت ساخت و ساز با مقیاس مشخص و رقابت بین المللی، هسته رشد پایدار اقتصاد و شرایط اساسی برای تضمین انتقال صاف از رشد اقتصادی است.

از بین المللی، ارتقاء صنعتی چین به طور پیوسته پیشرفت می کند

تولید هسته اصلی اقتصاد واقعی است. در اقتصادهای توسعه یافته جهان، به استثنای تعداد بسیار کمی از کشورهای مبتنی بر منابع، هر دو کشور بزرگ و کوچک دارای بخش های تولیدی رقابتی بیشتری در سطح جهانی هستند. به عنوان مثال، ماشین آلات لیتوگرافی با پایان بالا در هلند، ابزار و دارو در سوئیس، صنعت داروسازی سنگاپور، ارتباطات و حمل و نقل هوایی در سوئد، ابزار دقیق و ارتباطات در اسرائیل و صنعت ارتباطات در فنلاند.

توسعه و ارتقاء صنعت تولید به عنوان یک قدرت جهانی، مبنایی برای تعیین قدرت اقتصادی است. در شرایط کنونی توسعه کاملی از ادغام جهانی و یکپارچگی عمیق و رقابت بین کشورها، موقعیت صنعت یک کشور در زنجیره ارزش جهانی و وضعیت ارتقاء صنعتی در نهایت منعکس کننده این خواهد بود که آیا رقابت بین المللی محصولات به طور مداوم بهبود می یابد، به ویژه در صنایع با تکنولوژی بالا. این که آیا رقابت پذیری شرکت بهبود می یابد یا خیر، لازم است که تغییرات در رقابت صنعتی را از منظر تجارت جهانی بررسی کند.

تجربه توسعه بسیاری از کشورها نشان می دهد که توانایی به طور مداوم بهبود موقعیت زنجیره ارزش جهانی، ضروریات اساسی برای توسعه اقتصادی پایدار است و ارتقاء صنعتی یک تظاهرات مستقیم برای بهبود تقسیم کار در زنجیره ارزش جهانی است. از منظر بین المللی، در سال های اخیر، اقتصاد واقعی چین پیشرفت های زیادی در تحول و ارتقاء آن به دست آمده است.

از نظر مقیاس کلی، در سال های اخیر، سهم صادرات کالاهای چین به طور پیوسته افزایش یافته است، که نشان می دهد که رقابتی کلی به طور مداوم افزایش می یابد. گرچه تولید چین با چالش هایی مانند افزایش هزینه های کار و کاهش مزایای رقابتی کم هزینه مواجه است، تجارت جهانی وارد دوره ای از رشد کم یا رشد منفی شده است، اما سهم تجارت جهانی چین به طور کلی افزایش می یابد. در سال 2012، صادرات چین به 10.1 درصد کل جهان رسید. تا سال 2015، کل صادرات چین به 2.23 تریلیون دلار آمریکا رسید که به 14.9٪ کل صادرات جهان مربوط می شود. در سال 2016، آن را کاهش داد، اما در سال 2017 آن را به بیش از 14٪ افزایش یافت.

از لحاظ محصولات کم فن آوری، رقابت بین المللی چین کمی کاهش یافته است. از سال 2012، کشورهای در حال توسعه مانند هند و ویتنام از مزایای کم هزینه و انتقال صنعتی بهره مند شده اند و به سرعت در تولید کم پایان توسعه یافته اند. به عنوان مثال، کل صادرات محصولات کمپانی اندونزی از 21.6 میلیارد دلار آمریکا در سال 2012 به 25.3 میلیارد دلار در سال 2016 افزایش یافته است که این افزایش 19.0 درصد است. در همان دوره، صادرات محصولات کمپانی فن آوری ویتنام به میزان 65.3٪ افزایش یافت. در همان دوره چین، از 633.8 میلیارد دلار آمریکا به 639.3 میلیارد دلار آمریکا رسید، که اساسا رشد اقتصادی صفر بود. با این حال، در سال 2016، صادرات کامل محصولات تکنولوژی پایین در برزیل، هند، اندونزی، ویتنام و تایلند در سال 2016 به میزان 185.2 میلیارد دلار بوده است که فقط 29.0 درصد از چین است. این نشان می دهد که محصولات کم فن آوری این کشورها هنوز یک چالش عمده برای چین نداشته اند.

از لحاظ محصولات نیمه رسانای تکنولوژی، رقابت بین المللی چین به طور پیوسته افزایش یافته است. از سال 2012 تا 2016، صادرات چین از محصولات نیمه نهایی فناوری اطلاعات 3.5 درصد افزایش یافته است. اگر چه این افزایش کوچک بود، دیگر قدرت های تولیدی اساسا در همان دوره قرارداد بستند. به عنوان مثال، ایالات متحده در همان دوره 7.4 درصد کاهش یافت؛ آلمان به میزان 2.9 درصد کاهش یافت؛ کاهش ژاپن به 18.6٪ رسید. و صادرات کره جنوبی محصولات فن آوری میان رده نیز 6.5٪ کاهش یافته است.

از لحاظ محصولات با تکنولوژی بالا، رقابت بین المللی چین به طور کلی بهبود یافته است، اما هنوز هم ناپایدار است. از سال 2012 تا 2016، کل صادرات محصولات تکنولوژی پیشرفته چین از 672.5 میلیارد دلار به 680.6 میلیارد دلار افزایش یافته است که این افزایش 1.2 درصد است. در همان دوره، کل صادرات محصولات با تکنولوژی بالا از ایالات متحده، آلمان، ژاپن و کره جنوبی از 767.2 میلیارد دلار به 750.2 میلیارد دلار کاهش یافت که این کاهش 2.2 درصدی بود. این نشان می دهد که رقابت محصولات فن آوری بالا در چین بهبود یافته است. شایان ذکر است که در سال 2016، در مقایسه با سال 2015، صادرات محصولات تکنولوژی پیشرفته چین به میزان قابل توجهی با 7.7٪ کاهش یافت، در حالی که چهار کشور دیگر تنها 0.9٪ کاهش پیدا کردند. این نشان می دهد که رقابت محصولات فن آوری بالا در چین هنوز پایدار نیست و محدودیت های خارجی مانند حقوق مالکیت فکری و اجزای کلیدی است.

به طور کلی، از سال 2012، رقابت بین المللی چین در محصولات کم مصرف با کمترین میزان کاهش یافته است، اما رقابت محصولات تکنولوژیکی در اواسط پایان به طور قابل توجهی بهبود یافته و محصولات پیشرفته با تکنولوژی پیشرفته نیز بهبود یافته است. لازم به ذکر است که ارتقاء صنعتی چین پیشرفت پایدار داشته است.

الگوی توسعه جهانی تولید در حال تغییر عمده است

در قرن بیست و یکم، جهان مجموعه ای از پیشرفت های عمده ای را در زمینه علم و فناوری ایجاد کرده است. فناوری اطلاعات، فن آوری انرژی، مواد جدید، اینترنت چیزها، داده های بزرگ، روباتیک و محاسبات ابری بالغ می شوند و تولید جهانی وارد دور جدیدی از انقلاب صنعتی شده است. . دور جدید انقلاب صنعتی، مزایای نسبی توسعه تولید را به میزان قابل توجهی تغییر داده است و تاثیر مهمی بر مزایای نسبی، تقسیم کار و روند توسعه آینده تولید جهانی دارد.

اولا اهمیت کمیت کار و هزینه کار کاهش می یابد و مدل انتقال صنعتی سنتی ممکن است منهدم شود. پس از جنگ جهانی دوم، قانون اساسی انتقال جهانی صنعتی این بود که کشورهای توسعه یافته، تولید کم پایان به کشورهای کمتر توسعه یافته را به دلیل افزایش هزینه های نیروی کار و از دست دادن مزیت نسبی در صنایع کم پایان تغییر دادند. اما دور جدید صنعت به طرز چشمگیری کاهش تقاضا برای کار را از طریق تکنولوژی های هوشمند ساختاری، به ویژه روبات های هوشمند کم هزینه که جایگزین کار می شوند، کاهش می دهد. این تغییر باعث شده است که چین به حفظ بخش قابل توجهی از صنایع با کارایی ادامه دهد و همچنین برای کشورهای توسعه یافته امکان بازگشت صنعت کمپانی های تکنولوژی را به خود جلب کرده است.

دوم، اهمیت حمایت صنعتی و اقتصاد مقیاس کاهش یافته است، و اهمیت ظرفیت نوآوری بیشتر شده است. دور جدید انقلاب صنعتی انعطاف پذیری خط تولید را افزایش داده و اهمیت تقسیم محصول و ظرفیت حمایت از آن کاهش یافته است. این باعث شده است که کشورهای کوچک در زمینه توسعه صنایع بزرگ که پیش از این دشوار بوده اند، توسعه یابند. علاوه بر این، سرعت فناوری های مختلف جدید به طور قابل توجهی افزایش یافته است. کشورهای سنتی که مزایای با کیفیت بالا را از لحاظ کار و مهارت پایدار مانند ژاپن و آلمان ساخته اند، ممکن است به تدریج رقابت صنعتی خود را تضعیف کنند و تولید در کشورهای نوآورانه مانند چین و ایالات متحده گرد هم می آیند.

سوم، تولید کنندگان شخصی تر و محبوب تر هستند و شرکت های تولیدی به پایه مصرف کننده نزدیک خواهند شد. با افزایش تقاضا برای مصرف کنندگان شخصی و توسعه بیشتر فن آوری های تولید انعطاف پذیر مانند چاپ 3D و اینترنت صنعتی، صنعت تولید به احتمال زیاد به تدریج به حالت تولید محلی منتهی می شود که گسترش آن به شرکت ها و مقصد های بازار است. اهمیت افزایش بیشتر. چین، ایالات متحده، اروپا، ژاپن و سایر قدرت های اقتصادی و یا مناطق اقتصادی سود خواهد برد و کشور پرجمع کننده مانند هند نیز ممکن است سودمند باشد (اما از نظر درآمد و هزینه مصرف آن محدود می شود) و تمرکز تولید بیشتر ادغام منطقه ای و توسعه تجارت آزاد سازی.

از سوی دیگر، ترکیب سه اثر فوق، از یک سو، از سوی دیگر، سرعت انتقال جهانی تولید به کشورهای در حال توسعه کاهش خواهد یافت و تولید چین برای یک دوره طولانی مدت رقابتی باقی خواهد ماند؛ از سوی دیگر، تولید جهانی به کشورهای توسعه یافته بازگشت خواهد کرد. پدیده های بیشتر و بیشتر وجود خواهد داشت، که نشان دهنده ویژگی های "گسترش ضعیف" صنایع کشورهای توسعه یافته است. در بلندمدت، بخش تولید جهانی، نزدیکتر و نزدیکتر به پایه مصرفی خواهد بود و مقیاس مصرف هر کشور به عامل مهم در تعیین مقیاس تولید تبدیل خواهد شد.

از سه جنبه، ترویج ارتقاء مداوم صنایع تولیدی چین است

در حال حاضر، ما باید مدت زمان فرصت های استراتژیک برای اصلاحات تولیدی جهانی را درک کنیم، ارتقاء مداوم صنعت صنعت چین را تقویت کنیم، و تلاش کنیم که مزایای جدیدی در رقابت بین المللی ایجاد کنیم.

اول، بهینه سازی محیط کسب و کار و کاهش بار برای شرکت ها برای تقویت خدمات، یک وسیله مهم برای افزایش رقابت صنعتی است. به عنوان مزیت کم هزینه سنتی چین ضعیف است، به خصوص در مواجهه با کاهش هزینه های مالیاتی تحت هدایت ایالات متحده، چین باید بیشتر از مالیات ها و هزینه های شرکت ها را کاهش دهد و شرکت ها به راحتی با رقابت کنار بیایند. علاوه بر این، ضروری است که خدمات دولتی را به شرکت ها تقویت کند، به ویژه برای ارائه مجموعه ای از محیط های سازمانی که منجر به نوآوری شرکت ها می شود.

ثانيا، محيط بازار را به شدت بهبود مي بخشد و اعتماد مصرف کنندگان به محصولات داخلي را تقويت مي کند که اساس تحريک نياز و تحريک ارتقاء صنعتي است. در سه لینک "شرکت"، "بازار" و "مصرف کننده نهایی"، "شرکت" چین دارای قوی و رقابتی است، "مصرف کننده" نیاز فوری به ارتقاء دارد، و "بازار" در حال حاضر برجسته ترین هیئت مدیره کوتاه است. در حال حاضر نیاز فوری به افزایش قابل توجه سرمایه گذاری دولت در بازرسی کیفی کالاها، به طور گسترده ای از ابزارهای جدید نظیر اینترنت به طور عمومی و جامع و موثر اطلاعات کیفی کالاها و همچنین حفاظت از حقوق مصرف کننده و افزایش حمایت منافع، و تغییر از "اولویت سازمانی" به "اولویت بازار" در نظارت بر بازار است. مفهوم "اولویت مشتری" به طور کامل محیط بازار را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند تا "به راحتی خرید کنند" و نقش بازار بزرگ چین در اقتصاد واقعی را به نمایش می گذارد.

سوم این است که سرعت باز شدن در جهان خارج را افزایش دهد، که فشار و انگیزه برای ارتقاء اقتصاد واقعی است. تمرینات پس از اصلاحات و باز شدن ثابت کرده اند که صنعت تولید چینی از رقابت ترس ندارد و رقابت برای ارتقاء و توسعه صنعت منجر شده است. بنابراین، چین باید به سرعت باز شدن، به ویژه باز شدن صنعت خدمات، پایبند باشد. تنها با باز شدن بیشتر ما می توانیم به روند ارتقاء خدمات گرا و تسهیل توسعه اقتصاد واقعی کمک کنیم.


دانش صنعت مربوطه

محصولات مرتبط

  • جرثقیل برج QTZ50(5008)
  • جرثقیل برج QTZ80(5810)
  • جرثقیل برج QTZ80(5512)
  • P6022 بی انتها جرثقیل
  • QTK20 احداث سریع جرثقیل
  • 3023A جرثقیل جرثقیل